سیر تا پیاز انواع سر دردها

سردرد به عنوان یک درد ناشی از سر یا گردن قسمت فوقانی بدن تعریف می شود. درد از بافت ها و ساختارهایی نشات می گیرد که جمجمه یا مغز را احاطه کرده اند ، زیرا خود مغز هیچ اعصابی ندارد که به احساس درد ( فیبرهای درد ) منجر شود. لایه نازک بافت ( پوشش استخوان ) که استخوان ها، ماهیچه ها، چشم ها و گوش ها را احاطه می کند، و بافت نازکی که سطح مغز و نخاع را پوشش می دهند ( مننژها )، شریان ها، رگ ها و اعصاب همگی می توانند ملتهب و باعث سردرد شوند. درد ممکن است یک درد خفیف، تیز، لرزان، ثابت، آرام، ملایم، یا شدید باشد

سردردهای اولیه کدامند؟
سردردهای اولیه شامل میگرن، عصبی ، و سردرد خوشه ای و انواع دیگر سردرد هستند.

سردردهای عصبی شایع ترین نوع سردرد هستند. سردردهای عصبی معمولا بین زنان نسبت به مردان بیشتر رخ می دهند. براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، 1 نفر در 20 نفر در جهان توسعه یافته روزانه دچار سردرد شده اند.

سردرد میگرنی دومین نوع سردرد اولیه است. سردرد میگرنی می تواند بر کودکان و همچنین بزرگسالان تاثیر بگذارد. قبل از بلوغ، پسران و دختران به طور مساوی دچار سردردهای میگرن می شوند، اما بعد از بلوغ، زنان بیشتر نسبت به مردان تحت تاثیر قرار می گیرند.

سردردهای خوشه ای نوع نادر از سردردهای اولیه هستند. این بیماری عموما در اواخر دهه 20 مردان را تحت تاثیر قرار داد ، اگرچه زنان و کودکان نیز می توانند به این نوع سردرد مبتلا شوند .

سردردهای اولیه می توانند بر کیفیت زندگی تاثیر بگذارند. برخی از مردم گاهی دچار سردردهای گاه و بی گاه می شوند که به سرعت حل می شوند در حالی که برخی دیگر تضعیف کننده هستند. این سردردها لزوما تهدید کننده نیستند، اما ممکن است با علائمی که می توانند حرکت های چرخشی را تقلید کنند ، ارتباط داشته باشند.

بسیاری از بیماران دچار سردرد شدید با میگرن می شوند، اما میزان درد ، تشخیص میگرن را تعیین نمی کند. مقاله سر درد میگرنی را برای اطلا عات بیشتر در مورد علایم، علل، و درمان میگرن بخوانید

درمان سردرد بارداری

سردرد های اولیه به چه معناست ؟
سر درد های ثانویه کدامند ؟
سردردهای ثانویه آن هایی هستند که به خاطر مشکل ساختاری یا عفونی در سر و گردن وجود دارند. شرایط پزشکی اعم از درد دندان و یا درد ناشی از سینوزیت، بیماری های خطرناک مانند خونریزی در مغز و یا عفونت مانند آنسفالیت یا مننژیت را نشان می دهد.

سردرد مزمن در این دسته از جمله سردردهای تکان دهنده پس از ضربه قرار می گیرد.

این گروه از سردرد همچنین شامل سردردهای مربوط به مصرف مواد و استفاده بیش از حد از داروهای مورد استفاده برای درمان سردرد ( مصرف بیش از حد الکل ) ” در این گروه قرار می گیرد افرادی که بیش از حد الکل می نوشند ممکن است به خاطر اثرات الکل و خشکی بدن ، ممکن است با سردرد ، بیدار شوند.

سر درد عصب جمجمه ای ، درد صورت چیست ؟
به معنی درد عصبی است ( neur = عصب + algia = درد ) نورو لوژیا. التهاب یکی از 12 عصب جمجمه را توصیف می کند که از مغز می آید ماهیچه ها را کنترل و سیگنال های حسی ( مانند درد ) را از سر و گردن حمل می کند. شاید رایج ترین مثال شناخته شده عصب سه قلو باشد ، که عصب جمجمه و اعصاب حسی را تحت تاثیر قرار می دهد، عصب حسی که صورت را تغذیه می کند می تواند باعث درد شدید صورت در هنگام خشم یا التهاب شود.

16 نوع سردرد
انواع مختلف سردرد به کلاسی که به آن تعلق دارند بستگی دارد. برخی از انواع متداول عبارتند از :

سردردهای اولیه عصبی که اتفاقی هستند
سردردهای اولیه عصبی مزمن
سردردهای اولیه میگرن با هاله
انقباض ماهیچه های سر
سردردهای اولیه میگرن با بو
سردرد اولیه میگرن بدون بو
سردرد اولیه ای خوشه ای
سر درد شدید اولیه
سر درد به سرفه اولیه
سردرد اولیه در ارتباط با آمیزش جنسی
سردرد رعد و برق اولیه
سردرد Hypnic ( سردرد که فرد را از خواب بیدار می کند )
Hemicrania continua ( سردرد که فقط در یک طرف وجود دارند ) . راست یا چپ [ یک جانبه ]
سردرد مداوم روزانه ( NDPH ) ( نوعی سردرد مزمن )
سردرد از تقلا
عصب سه قلو و دیگر التهاب مغزی جمجمه
درمان سردرد با قرص

سردرد ها چند دسته هستند ؟
سردردهای ثانویه به خاطر:

ادامه در اینجا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *